Европейски ден на езиците – 3 октомври

На 03.10.2025 г. в нашето училище отбелязахме Европейския ден на езиците.
 Събитието започна с хумористичен скеч, в който учениците ни показаха, че макар думите да звучат различно на различните езици, усмивките ни винаги говорят на един и същ език.
Чрез своите „карти на мечтите“ учениците споделиха какво искат да постигнат през новата учебна година.
 В езиковата надпревара-круиз всички тествахме знанията си, като се „изгубихме в превода“, открихме „фалшиви приятели“ и опитахме „салата от думи“.
???? За финал всички запяхме „We Are the World“, защото не само езиците, но и музиката ни обединява!
Сърдечно благодарим на г-жа Анка Атанасова, директор на нашето училище, която поздрави учениците за тяхното старание, насърчи ги да обичат езиците и отправи топло пожелание за успешна учебна година!
Огромни благодарности на всички учители и ученици, които превърнаха деня в истински празник на многоезичието, таланта и приятелството!
Този сайт е част от мрежата от сайтове на училища www.daskalo.com. Направете и вие сайт на вашето училище напълно безплатно.